ЧОМУ УКРАЇНСЬКІ БАТЬКИ БАЖАЮТЬ ВІДДАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ В АМЕРИКАНСЬКІ ШКОЛИ?

1 вересня - свято знань майже у всіх країнах колишнього Радянського Союзу. В американських школах, які розташовані в межах одного штату або навіть міста, час канікул, початок і кінець навчального року можуть відрізнятись. В одних штатах початок навчального року настає в середині серпня, а в інших - в середині вересня. У США немає Дня знань, шкільної лінійки, новин про те, як у школі пролунав перший дзвоник, також немає святкової форми, білих бантів та квітів.

По школі ніхто не ходить з рюкзаком, все необхідне зберігається в індивідуальній шафці. З неї учні беруть потрібні речі перед уроком.

У кожного учня є власна ID-карта з фотографією. Вона оновлюється кожного року.

Для уроків фізкультури школа може випускати футболки зі своїми емблемами. У державних школах не має шкільної форми, переважно носять повсякденний одяг (футболки, шорти, штани). Шкільна форма є обов‘язковою лише для учнів приватних шкіл. Вимоги усіх шкіл базуються на тому, щоб одяг не був відвертим (з глибоким декольте чи на бретелях), а шорти були довжиною з витягнуту вниз руку. Основна вимога до взуття - щоб воно було зручне і в ньому було безпечно спускатись сходами, бігати, скакати. Як правило, це кросівки, кеди, черевики або туфлі. Варто зазначити, що вчителі також можуть одягати шорти, футболки, кросівки.

Рейтинг школи впливає на ціну нерухомості

Школи США - тема, що заслуговує окремої уваги, тому що система освіти відрізняється від нашої.

В Америці, якби складно не було у це повірити, немає чіткої федеральної програми шкільної освіти. Кожен штат сам визначає стандарти навчання. Часто в одному і тому ж місті у школах, що розташовані лише декілька миль одна від одної, але відносяться до різних шкільних округів, шкільні програми відрізняються.

Вибір державної школи визначається місцем проживання. У приватних школах такого зв’язку немає, але навчання там коштує від 12 до 30 тисяч доларів на рік. 12 відсотків американських школярів навчаються у приватних школах, багато з яких мають релігійне спрямування та фінансуються різними фондами, приймають спонсорську допомогу та батьківські внески.

Рейтинг школи також впливає на ціни нерухомості даного району. Батьки вивчають рейтинг на сайті школи. Під час вибору місця проживання перш за все враховують рейтинг школи і, відповідно до нього, купують квартиру чи будинок. У школу іншого району потрапити неможливо, так як при поступленні потрібно представити документи, які підтверджують, що сім’я проживає саме у цьому шкільному окрузі. Інколи батьки змінюють місце проживання, щоб їхні діти здобували освіту в престижнішій школі та в подальшому мали кращі шанси при вступі до коледжу чи університету.

Кожного року склад учнів у класі змінюється

 Американська школа складається з трьох ступенів:

  • початкова (з 0 по 5 клас), де навчаються діти з 5 років;
  • середня (з 6 по 8 клас);
  • старша (з 9 по 12 клас), де навчаються випускники даного шкільного округу.

В Америці всі ці шкільні підрозділи знаходиться не тільки у різних будівлях, які розташовані на значній відстані одна від одної, але й кожна має свій викладацький колектив та адміністрацію.

До речі, між початком уроків у початковій та середній школах є різниця у 30 хвилин. Так зроблено для того, щоб батьки, які мають дітей різного віку, встигали відвезти їх до різних шкіл.

Особливість американської школи - щорічна зміна складу класу за статтю, расою, рівнем підготовки, знань, навиків. Також кожен учень має свій власний розклад, відповідно до якого відвідує уроки.

У початковій школі вчителі вузькоспеціалізовані, тобто є ті, хто вчать лише перший клас, інші - лише другий клас і т. д. Починаючи з 3 класу, на уроках математики виділяють в окремі групи учнів з вищим та середнім рівнем знань, а з 4 класу такі ж групи є на уроках англійської мови. Учні з вищим рівнем знань виконують складніші завдання, порівняно з іншими.

  Оцінки відомі лише батькам

Пишуть у школі простим олівцем, щоб можна було виправити допушену помилку, на листках, які прикріплюють у папку. В кінці навчального року учні здають тест, який перевіряється комп’ютером, та виставляються відповідні оцінки (найвища - «А» - 90-100 балів, «B» - 80-90 балів, «С» - 70-80 балів, «D» - 60-70 балів, «F» - учень не атестований). Оцінки за четверть та навчальний рік строго конфіденційні, їх ніхто не оголошує в класі, бали відправляють поштою у конверті. Вчитель може лише похвалити дітей, які йому найбільше запам’ятались.

  У кожній школі є предмети, які зобов’язаний вивчати кожен учень, та додаткові предмети, які учень обирає залежно від своїх вподобань. У різних штатах обов’язкові предмети можуть відрізнятись.

  Основний предмет - фізкультура

Починаючи з 7 класу заняття з фізкультури переходять на рівень шкільних команд із американського та європейського футболу, бейсболу, баскетболу, волейболу, боротьби, великого тенісу, гольфу, бігу, хокею, гімнастики, плавання. Учні самі вибирають вид спорту, яким хотіли б займатись. У 7 класі, наприклад, заняття з фізкультури проходять кожного дня протягом однієї чверті, плюс 4 рази на тиждень по 2 години тренування з вибраного виду спорту і змагання з іншими шкільними командами штату. У школі є окремі роздягалки з locker (персональні шафки) для дівчат та хлопців, де зберігається їхня спортивна форма.

  Для вступу до коледжу (університету) до закінчення школи потрібно набрати певну кількість балів. Не важливо, за рахунок якого предмету (фізики, математики, малювання чи фізкультури) учень отримає необхідну кількість балів. На початку 12 класу, восени, залежно від набраних протягом усього навчання балів, можна подавати документи у декілька ВУЗів одночасно. Вступних екзаменів немає. Як правило, учень отримує запрошення у 3-20 університетів. Наявність високого балу дає можливість отримати "Scholarship" - фінансову допомогу на весь період навчання або на перший рік. Студенти, які не отримують фінансову допомогу, беруть кредит, часто пільговий, та виплачують його після закінчення навчання. Є люди, яким зараз 40 років, а вони ще досі виплачують цей кредит. Варто зазначити, що навчання у своєму штаті коштує дешевше, ніж в іншому.

Нікого не викликають до дошки

У кожної школи є свій сайт, де директор, вчителі щотижня повідомляють батькам шкільні новини та новини класу. До вчителів у США звертаються не по імені та по батькові, а по прізвищу, додаючи містер, місіс або міс. Учнів тут прийнято називати «student». Коли вчитель заходить до класу, не потрібно вставати, відповідати на запитання можна сидячи, дуже рідко учнів викликають до дошки. Не потрібно завчати параграфи напам’ять, треба просто відповісти на поставлені запитання або ж розв’язати задачу. Для вчителя є важливим участь учня в загальній дискусії. Нікому з учнів не приходить на думку сперечатись з учителем, оскаржувати свою оцінку чи говорити, що забув зошит з домашнім завданням. Немає домашнього завдання - нуль балів. Вчителів не цікавить питання дисципліни, для цього є спеціальний офіс (по типу нашої канцелярії), де завжди працюють чергові адміністратори.

В США можна і не відвідувати школу, а навчатись вдома, якщо у батьків є бажання, час та відповідні знання. Близько 3 відсотків американських дітей навчається вдома, отримуючи знання та здаючи тести через інтернет. Цікаво, що пенсіонери (від 65 років і старше) мають право навчатись у старших класах школи, коледжах та університетах безкоштовно. Про таких людей інколи можна прочитати у газетах.

Головний принцип - індивідуальний підхід

Навчальний заклад будь-якого рівня викликає захоплення та заздрість. Перш за все, це величезна територія із значною кількістю місць для паркування, одним чи двома стадіонами, спортивними майданчиками, біговими доріжками, камерами спостереження в школі та на її території. Чудово облаштовані комп’ютерні кабінети, WiFi, класи з одномісними партами, телевізори, велика бібліотека, де учні можуть взяти художню літаратуру та підручники, їдальня, де можна не тільки купити їжу, а й розігріти у мікрохвильовій печі ту, що приніс з дому, різноманітна техніка (усі завдання учні отримують у роздрукованому вигляді).

Практично у всіх школах є театри, хори, шкільні оркестри. Протягом навчання у середній школі (6-8 клас) кожен повинен оволодіти грою на одному з музичних інструментів, співати в хорі або грати у театрі, виступати на фестивалях, шоу, спортивних змаганнях і т. ін.

Дивує й те, що багато школярів, у тому числі діти із забезпечених сімей, отримавши водійські права, починають підпрацьовувати у кафе, магазинах, будинках пристарілих, притулках для тварин, у басейні, миють машини, стрижуть газони, працюють скрізь, де тільки можна.

У кінці кожного навчального року школа видає альбом з фотографіями всіх учнів, де є сторінка для кожного класу. Там є як індивідуальні, так і групові фотографії, а також фотографії вчителів.

Але найбільшим плюсом американської школи є глибокий індивідуальний підхід до кожного учня, культивування свободи особистості, прагнення дати не лише знання, а й показати, як їх можна використати, а також навчити мати власну думку з раннього віку та вміти її відстоювати.  

Захотілося дізнатися про життя Американскьої школи зсередини, навчаючись у ній? Ставай учасником програм J-1 High School (альтернатива FLEX) або F-1 High School і лети до своєї мрії!

Обратная связь

Вы можете написать письмо администрации сайта

Наш адрес

au log white
АГЕНТСТВО МЕЖДУНАРОДНЫХ ПРОГРАММ КУЛЬТУРНОГО ОБМЕНА "ЕВРОПЕЙСКИЕ СТАНДАРТЫ


Ивано-Франковск, Ивано-Франковская область, 76000

Тел: +38 (099) 092-15-31

Мы в соцсетях